Міський голова перевірив готовність медзакладів Тернівки до прийняття хворих з підозрою на коронавірус

В понеділок, 30 березня, міський голова Тернівки Віталій Тарелкін вирішив особисто відвідати медичні заклади міста (Центр первинної медико-санітарної допомоги та Центральну міську лікарню) та перевірити їх готовність до прийняття пацієнтів з підозрою на коронавірус COVID-19. Разом з ним взяв участь у відвідинах і кореспондент газети «Вісті Тернівки».

Так, наразі в Центральній міський лікарні вистачає засобів індивідуального захисту для пацієнтів. Кошти на це з міського бюджету були виділені вчасно, розповідає медичний директор з медичного обслуговування населення ЦМЛ Наталя Максакова. Водночас кожного дня запаси цих засобів, зокрема респіраторів, в медзакладі поповнюються. Масок зараз повністю вистачає, а респіратори, які потрібні у випадку виявлення підозри на коронавірус (з розрахунку мінімум 3 респіратори на одного пацієнта) найближчим часом очикується нове надходження.

«В інфекційному відділенні відпрацьовані усі алгоритми роботи з пацієнтом з підозрою на COVID-19, клінічні маршрути. У нас є 5 апаратів штучної вентиляції легенів. Закуплені усі медичні препарати для вентиляції легенів, інтенсивної терапії, антибактеріальні препарати, медикаменти для першої допомоги пацієнтам з підозрою на вірус, зібрана валіза для реанімації. Тобто в цілому лікарня готова до прийняття таких хворих. Дякуємо за допомогу міському голові та депутатам міськради, які оперативно відреагували на ситуацію», — зауважила лікарка.

У дитячому відділенні міської лікарні меру продемонстрували, як працюють апарати ШВЛ, які медикаменти та спецзасоби є у наявності для надання екстреної допомоги тощо.

У терапевтичному відділенні міський голова подивився на палату інтенсивної терапії. Тут стоїть 2 апарати ШВЛ середнього класу. Медики кажуть, хоч вони і не зовсім нові, але в чудовому стані і працюють добре. В усіх палатах та кабінетах відділення для лікарів та пацієнтів є дезінфікуючі засоби, мило та спецраствори.

«Лікарі-інфекціоністи, анестезіологи, терапевти та інші лікарі у нас всі кваліфіковані. І ми готові до прийняття таких хворих (зокрема з легкою формою коронавірусу). Пацієнти з важкою формою цього захворювання повинні госпіталізуватися до лікарень Дніпра. Але будемо сподіватись, що нас ця біда обійде стороною. Я звертаюсь до мешканців нашого міста – будь ласка, залишайтеся вдома, не виходьте без нагальної потреби на вулицю, додержуйтесь правил карантину, слідкуйте за своєю гігієною», — каже Наталя Максакова.

Медики показали журналістам набори засобів індивідуального захисту від коронавірусу для персоналу, які були закуплені. В кожному такому пакеті є халат, маска, шапочка, перчатки, захисні окуляри, бахіли та фартух.

Мер також відвідав інфекційне відділення та оглянув 5 облаштованих спеціальних палат-боксів (на 2 койки кожна) для пацієнтів з підозрою на коронавірус. Тут є все для повної безпеки пацієнтів та лікарів.

«Перша наша задача, як влади, була профінансувати медзаклади, що ми зробили оперативно. Було виділено з місцевого бюджету 500 тисяч гривень для Центру первинної медико-санітарної допомоги та Центральної міськлікарні. Штаби організовані і при наших лікарнях. Центральна лікарня на сьогодні має 92 койки, для допомоги хворим 10 койок в інфекційному відділенні, сформовані 2 бригади для надання екстреної допомоги, будуть задіяні 15 лікарів, 30 медичних сестер, 15 чоловік молодшого медичного персоналу. Ми маємо анестезіологів, 3 апарати штучної вентиляції легенів, 5 кисневих концентраторів», — зауважує Віталій Вікторович.

Міський голова каже, що першочергові задачі для боротьби з вірусом вони вже виповнили, подальша задача влади, після закінчення пандемії – розвивати медицину в нашому місті – і заклади первинної, і вторинної допомоги. Це стосується і терапевтичного відділення, і хірургічного, і відділення інтенсивної терапії, і зовнішнього вигляду (фасаду, входу тощо) міської лікарні.

Далі мер з журналістами відправився до Центру первинної медико-санітарної допомоги. Їх зустріла головний лікар закладу Світлана Пічугова.

«До нас звертаються хворі на ГРВІ. Ми їх оглядаємо, надаємо рекомендації та необхідне симптоматичне лікування. Кожному пацієнту з симптомами ГРВІ ми під час прийому у лікаря видаємо захисну маску, — каже Світлана Пічугова. – На сьогодні ні однією людини з підозрою на коронавірус в Тернівці немає. На сьогодні у нас вже у повному обсязі закуплені засоби індивідуального захисту для медперсоналу. З міського бюджету на закупівлю цих засобів міська рада з бюджету виділила додатково 198 тисяч гривень».

В Центрі є спеціальні окремі кабінети (з двома окремими входами в рамках безпеки) для прийняття лікарями дітей та дорослих із підвищеною температурою тіла. Тобто кабінет ізольований від загального коридору. Всі лікарі у захисних костюмах. У коридорах розвішані інформаційні листівки, а на стінах є спеціальні графічні мітки для дотримання пацієнтами дистанції у 1,5 метри та з вказанням, у який кабінет їм слід заходити. Таким чином пацієнтів розділяють на три окремі потоки – діти з температурою, дорослі з температурою та загальний. На вході у Центр є антисептики для оброблення рук тощо.

«Нагадаємо, якщо у вас підвищилась температура чи з’явились якісь симптоми хвороби – залишайтеся вдома, зверніться до свого лікаря за телефоном, або подзвоніть до реєстратури вашої амбулаторії. І вже лікар в індивідуальному порядку вирішить, провівши з вами попереднє усне опитування щодо жалоб та симптоматики, ваших переміщень за останні 2 тижні, виїжджати до вас додому чи навпаки вам необхідно прийти на прийом», — додає Світлана Пічугова.

Сімейні лікарі також ведуть облік тих людей, які зараз знаходяться на самоізоляції. Так, станом на 30 березня, на самоізоляції на 14 днів знаходяться 32 тернівчанина, які нещодавно повернулися з закордону, де є випадки коронавірусу. Нагадаємо, нещодавно в Тернівці виявили дві підозри на коронавірус. Ці пацієнти були направлені до 21-ої лікарні Дніпра. Там їм провели лабораторний вірусологічний тест методом ПЦР. Результати тестів у обох показали, що захворювання на COVID-19 не мають. Але вони продовжують знаходитися на самоізоляції та під наглядом лікарів.

«ЦПМСД має на сьогодні 17 лікарів – 9 сімейних, 5 терапевтів, 3 педіатри, 51 чоловік середнього медичного персоналу. Вже закупили всі необхідні матеріали та обладнання, засоби захисту. Закриті усі питання по лікарням. Своїм візитом у медзаклади я задоволений. Всі пункти прийому хворих, палати, бокси обладнані всім необхідним. Медики кваліфіковані, підготовлені і готові до будь-якої ситуації. Можна сказати, що медичні заклади Тернівки – і ЦПМСД (і всі амбулаторії), і міська лікарня повністю готові до прийому містян при підозрі на захворювання коронавірусом. Ще 194 тисячі ми виділили на Павлоград для наших мешканців, які, можливо, будуть звертатися у Павлоградську лікарню інтенсивного лікування (МЛ № 4)», — підсумовує Віталій Тарелкін.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *