Боротьба з короновірусом: як Тернівка бореться з розповсюдженням коронавірусу та допомагає своїм мешканцям

Наразі в Україні рішенням Кабміну у зв’язку з пандемією COVID-19 подовжено карантин до 24 квітня та оголошено надзвичайну ситуацію. Всі силові структури працюють у посиленому режимі. Сили влади, медиків та інших структур направлені на профілактику та боротьбу із вірусом. А яка ситуація наразі в Тернівці та чи готове місто до боротьби з інфекцією кореспондентові газети «Вісті Тернівки» розповів міський голова Віталій Тарелкін.

На рівні нашого міста, керуючись відповідною Постановою Кабміну та Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», був організований Штаб по боротьбі та попередженню розповсюдження коронавірусу. Першочергові задачі Штабу, це забезпечити медичні заклади Тернівки необхідними матеріалами, обладнанням та засобами захисту, медикаментами для того, щоб вчасно можна було реагувати на будь-які проявлення цього захворювання, каже мер.

«Перша задача була профінансувати медзаклади, що ми зробили оперативно. Було виділено з місцевого бюджету 500 тисяч гривень для міських лікарень. Ще 194 тисячі ми виділили на Павлоград для наших мешканців, які, можливо, будуть звертатися у Павлоградську лікарню інтенсивного лікування (МЛ № 4). Вже закупили більше половини необхідних матеріалів та обладнання.  Центральна лікарня на сьогодні має 92 койки, для допомоги хворим 10 койок в інфекційному відділенні, сформовані 2 бригади для надання екстреної допомоги, будуть задіяні 15 лікарів, 30 медичних сестер, 15 чоловік молодшого медичного персоналу. Ми маємо анестезіологів, 3 апарати штучної вентиляції легенів, 5 кисневих концентраторів. ЦПМСД має на сьогодні 19 лікарів – 9 сімейних, 5 терапевтів, 3 педіатри, 51 чоловік середнього медичного персоналу. Тобто медичні заклади Тернівки готові до прийому містян при підозрі на захворювання коронавірусом», — зауважує Віталій Вікторович.

Він підкреслює, всі повинні розуміти, що від нас самих залежить наше здоров’я. Треба зберігати спокій, дотримуватися дисципліни і елементарних правил під час карантину — залишатися вдома, мити руки, користуватися антисептиками, підтримувати своє помешкання у чистоті, а на вулиці носити маски, перчатки, дотримуватися дистанції тощо. Згідно Постанови Кабміну на сьогодні в місті працюють лише аптеки, продуктові магазини та супермаркети, банки, державні установи. Громадський транспорт працює. При цьому проводиться дезінфекція салонів автобусів та маршрутних таксі. Дезінфіковані і громадські місця – автобусні зупинки, майданчики ТПВ, парки, сквери, бульвари, прибудинкові території біля під’їздів. Для цього місто закупило спеціальні дезінфікуючі засоби, обладнання та засоби особистого захисту для співробітників, задіяна вся необхідна техніка, йде тісна співпраця зі службою ДСНС, каже міський голова.

Відповідним розпорядженням міського голови власників підприємств, які згідно постанови КМУ продовжують працювати, зобов’язали забезпечити у їхніх закладах інформування населення щодо коронавірусу, постійно робити вологе прибирання та обробку поверхонь з використанням дезінфікуючих засобів, обладнати спеціальні місця для знищення використаних засобів особистого захисту персоналу та клієнтів, забезпечити антисептичними засобами для оброблення рук покупців. Всіх керівників було попереджено про адміністративну та кримінальну відповідальність у випадку порушення правил карантину.

«Ми зобов’язали сьогодні і Тернівське відділення поліції контролювати ти виконувати відповідні розпорядження Уряду та місцевої влади, 6 відділення ДСНС – інформувати населення щодо пандемії коронавірусу та заходів безпеки й профілактики. Але ще раз повторюсь, що кожен несе перш за все персональну відповідальність за своє здоров’я та життя. Всі повинні самоорганізуватися, — додає мер. – Сьогодні нами та медиками контролюються особи, які приїхали з закордону і повинні самоізолюватися, а також пройти медичне обстеження».

У місті люди з групи ризику – інваліди, пенсіонери, малозабезпечені, ветерани, каже міський голова. На них в першу чергу звертається увага. Так, при Тернівському терцентрі соціального обслуговування працює бригада з 14 осіб, які вже сьогодні допомагають 154 таким тернівчанам – одиноким, людям похилого віку. Їм соціальні працівники закуповують та доставляють продукти, медикаменти, товари першої необхідності, готовлять вдома їжу, прибирають, оплачують комунальні рахунки. За рахунок місцевого бюджету вже закуплено 120 продуктових наборів для малозабезпечених та соціально незахищених людей.

«Ми в свою чергу робимо все для боротьби з коронавірусом. Особисто я перерахував власні кошти на рахунок БФ «Милосердя», який допомагає соціально незахищеним верствам населення Тернівки. Тому хочу закликати й бізнесменів, підприємців, меценатів нашого міста щодо допомоги у закупівлі медичного обладнання та засобів, продуктових наборів тощо, допомоги нашим мешканцям подолати цю пандемію. Проявіть милосердя! Для такої допомоги вони можуть перераховувати свої кошти на рахунок Благодійного Фонду «Милосердя», БФ «Надія Тернівки», — підсумував Віталій Тарелкін.

Реквизиты: БО БФ «СЛУЖБА МИЛОСЕРДЯ»                                        

Код ЄДРПОУ: 42257110, UA51305299 0000026006050015677 в АТ КБ «Приватбанк» телефон для справок: +380508881455

Реквизиты: БО БФ «Надія Тернівки»

Код ЄДРПОУ: 41646676, UA593052990000026002050313362 в АТ КБ «Приватбанк» телефон для справок: +380999471202

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *