Тільки без паніки: коронавірус не страшний тим, хто притримується правил

Тернівка, як і всі міста України, знаходиться в стадії карантинних обмежень. Всесвітня організація здоров’я визнала пандемію коронавірусу, але мало хто знає, що це, насправді, таке.

Що таке пандемія?

Інтенсивність епідемічного процесу буває різною. Розрізняють три її ступені: спорадичну захворюваність, епідемію та пандемію. Спорадична захворюваність — звичайний (мінімальний) рівень захворюваності, властивий конкретній інфекційній хворобі у певній місцевості. Для багатьох інфекційних хвороб вона ототожнюється з поодинокими випадками захворювання.

Епідемія характеризується значним підвищенням рівня захворюваності у порівнянні зі спорадичною (у 3-10 і більше разів).

Пандемія — масове розповсюдження інфекційної хвороби, яка значно перевищує інтенсивність епідемій, що спостерігались при конкретній хворобі в історичних умовах, які склались на певній території.

Що таке коронавірус?

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.  Зараз у світі зареєстрували пандемію коронавірусу  COVID-19. В принципі, цей вірус – гостра респіраторна інфекція, яка спричиняє тяжкі наслідки, а саме – запалення легень (пневмонію).

На ГРХ (гостру-респіраторну хворобу) щороку хворіє кожний третій житель планети. На їх частку припадає 75 % усіх інфекційних захворювань, а в роки епідемій — до 90%. Простежується прямий зв’язок ГРХ з наступним розвитком хронічної патології серця, легень, нирок та інших органів.

Джерело збудника інфекції — хвора людина, яка є заразною протягом усього періоду хвороби  і передає захворювання краплинним шляхом. Тобто, уражуючи слизову оболонку верхніх дихальних шляхів, віруси спричиняють кашель й чхання, що призводить до масивного попадання їх у повітря. Проте невисока їх стійкість зумовлює поширення збудників лише у межах до одного метру чи помешкання, в якому перебуває хворий.

Вважається, що швидкість поширення інфекції дорівнює швидкості транспорту, тому за нинішніх умов збудники коронавірусу розповсюдилися у більшості країн протягом декількох тижнів.

Комплекс лікувально-профілактичних заходів наразі включає:  медичне спостереження за населенням з метою раннього виявлення хворих;  тимчасову ізоляцію інфекційних хворих від оточуючих; організацію режимно-обмежувальних заходів (карантин, обсервація) у разі виявлення хворих особливо небезпечними інфекціями; виявлення, огляд та профілактичне лікування контактних (за наявності показань); розгортання додаткових інфекційних ліжок; організацію й проведення екстреної  профілактики; проведення дезінфекції в осередках  скупчення людей та всіх закладах; проведення санітарно-просвітньої роботи.

Як вберегтися від захворювання?

Зараз в місті проводиться робота щодо дотримання санітарно – гігієнічних норм і правил запобігання зараженню інфекцією. Ці правила прості і ефективні.

По-перше, ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком. Антисептиком може вважатися спиртовий розчин лікувальних трав (розчин календули, ромашки, м’яти, т.і.)

По-друге, уникайте скупчення людей.

По-третє, вживайте багато фруктів та овочів, приймайте синтетичні вітаміни (аптечні). Далі, не вживайте алкоголь, намагайтеся не палити, щоб зберегти імунну систему.

Більше гуляйте на свіжому повітрі.

Завжди снідайте! Не виходьте з дому натще. Науково доказано, що на голодний шлунок  ризик підхопити інфекцію збільшується в два рази.

Використовуйте маску, коли йдете в людні місця.

Як визначити коронавірус?

На початковій стадії коронавірус має такі ж симптоми, що і інші гострі вірусні захворювання. Визначити можуть тільки спеціальні тести. 

Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках — діарея або кон’юнктивіт. 

Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. В цьому його небезпека. 

Важливо! Вчасне діагностування. Так як за симптоматикою коронавірус нічим не відрізняється від інших вірусних хвороб, то важливо відразу звернутись до лікаря. Якщо ви протягом останні 14 днів повернулись із країни, в якій зафіксовані випадки коронавірусу або ж спілкувались із людиною, яка контактувала із тим, хто прибув до України з країн де зафіксовані випадки коронавірусу – відразу попередьте про це свого сімейного лікаря. Надалі — лікар має алгоритм дій, що робити. А саме, людину з підозрою на коронавірус спеціальним транспортом екстреної медичної допомоги доставлять в лікарню № 21 міста Дніпра, бо саме там визначено місце перебування можливих хворих в Дніпропетровській області.

Як лікується коронавірус?

Наразі в світі немає ні ліків, ні вакцини від коронавірусу. Специфічна терапія ще не розроблена. Тому надається симптоматичне лікування, як при будь-якій інфекційній  хворобі.  

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *