У Тернівці відзначали Масляну: проводжали зиму та зустрічали весну


29 лютого 2020 року, на головній площі міста, ім. Т.Г. Шевченко, для тернівчан та гостей міста були організовані народні гуляння з ярмарком, конкурсами, піснями та танцями, де вони, пригощалися млинцями, проводжали зиму та спалили опудало. Для дітей працювали веселі атракціони.


Свято розпочалося виступом колективу народної пісні «Червона калина» та колективу «Журавушка».

Міський голова Віталій Тарелкін привітав усіх присутніх зі святом: «Масляна — світле свято, сила якого здатна творити чудеса! Нехай в цей день всі печалі, усі негаразди назавжди підуть з вашого будинку, бажаю, щоб ваше життя було таким же теплим, таким же солодким, як сьогоднішні млинці!», — сказав міський голова Віталій Тарелкін.
Звичайно ж яка масляна без головної страви — млинців. Для тернівчан влаштували конкурс млинців, в якому взяли участь всі бажаючі жителі Тернівки, як приватні особи, так і підприємства, колективи та організації. Вік учасників був не обмежений. На конкурс необхідно було представити не менше 10 млинців з різними начинками різних форм, а так само інші страви національної кухні.
Кожен стіл учасників конкурсу був святково оформлений та презентовано у народних традиціях. Учні співали, танцювали, розповідали вірші. Слід додати що в цьому році учасників конкурсу було значно більше і їх вироби смаколиків були значно різноманітні.
Оцінювали номінантів журі в складі якого був і міський голова Віталій Тарелкін, який вручив переможцям та призерам конкурсу дипломи та цінні призи.Також в цей день був організовано для мешканців міста Великий ярмарок. Майстри міста демонстрували свої вироби з бісеру, тканини, вишиванки, тощо. Громадські організації міста пригощали безкоштовними млинцями та гарячім чаєм усіх бажаючих, а також проводили веселі конкурси та змагання.

На сцені глядачам представили виставу за участю блазнів, Зими, Весни, Масляниці, а також Баби Яги та Містера Млинця. Водили хороводи, співали пісні, брали участь у веселих конкурсах дорослі та діти та отримували подарунки за участь. Наприкінці свята великим хороводом навколо палаючого опудала мешканці Тернівки проводили Зиму.


Зі сцени присутніх розважали веселі скоморохи. Також для тернівчан підготували веселі конкурси представники Молодіжного центру «InTern».
Кульмінацією свята стало спалення опудала та веселий хоровод навколо нього.На другий день 1 березня свято Масляної провели біля клубу ім. Сергія Маркова. Співав колектив народної «Журавушка». Мешканців приватного сектору також привітав міський голова Віталій Тарелкін. Для господарочок провели конкурс млинців, усі отримали дипломи та подарунки. Водили хороводи, співали пісні, брали участь у веселих конкурсах дорослі та діти та отримували подарунки за участь.
Від депутата міської ради Валентина Худякова пригощали безкоштовними млинцями та гарячім чаєм усіх бажаючих.
Відділ культури
Тернівської міської радиДобавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *