В Тернівці активно працює гурток зі скелелазіння

Мало хто знає, але вже більше чотирьох років на базі загальноосвітньої школи № 5 в м. Тернівка активно працює спортивна секція зі скелелазіння. Вона розпочиналася зі спортивного дитячого туризму (пішохідного та водного). Пішохідним та водним туризмом діти в основному займаються в теплі пори року – навесні та влітку. А ось коли стає холодно, восени чи взимку, юні туристи активно займаються скелелазінням. Про це розповіла тренерка гуртку зі спортивного туризму Центру дитячої творчості м. Тернівка Юлія Стаднік.

Секція зі скелелазіння працює на базі тернівської загальноосвітньої школи № 5. Нещодавно тут за рахунок місцевого бюджету був збудований штучний скалодром. І тепер діти мають можливість тренуватися протягом цілого року.

Зараз у гуртку займаються 2 групи – близько 40 дітей різного віку (молодша група — від 6 до 10 років, доросла група — 10+). Він працює і від школи, і від Центру творчості.

«Цей вид спорту набирає великої популярності не лише в Україні, а й за кордоном. А в 2020 році скелелазіння стане взагалі олімпійським видом спорту. Перші змагання відбудуться у Токіо. Тож ми дуже активно починаємо працювати у цьому напрямку», — розповідає тренерка.

«Як чудово відкривати світ, нові його грані! І зимові канікули — це як раз вдалий час для цього. НУШенята 2-В класу відкрили для себе спортивний туризм та спробували свої сили на скаладромі. Щиро дякуємо Юлії Стаднік!», — написали педагоги загальноосвітньої школи № 7 на сторінці у Фейсбуці.

Разом з дітьми займаються і їхні батьки. Для відвідування гуртку з цього виду спорту вік не обмежений.

«Раніше я набирала групи дітей віком з 10 років. Зараз до нас приходять і зовсім маленькі  — братики та сестрички вихованців нашого гуртка, — зауважує Юлія Стаднік. – Активно до нас почали приходити і дівчата. А також деякі батьки виявляють бажання займатися разом із дітьми».

Юлія Стаднік наразі формує нові групи – як дитячі, та і дорослі. Набір у секцію зі скелелазіння йде протягом року. Її відвідування для тернівчан є абсолютно безкоштовним. Щоб записатися у секцію, ви можете звернутися до Юлії Стаднік у Фейсбуці за посиланням https://www.facebook.com/profile.php?id=100017184126342.

Гуртки з туризму та скелелазіння у Тернівці досить молоді. Але в цьому напрямку вже є певні досягнення, як у команди з туризму в цілому, так і у окремих вихованців гуртку.

Так хлопці та дівчата вже неодноразово брали участь та займали призові місця на зональних та обласних змаганнях, чемпіонатах з туризму (болдерінгу — спортивного скелелазання) у Павлограді, Жовтих Водах, Дніпрі.

Ось нещодавно тернівська команда «Спортивний туризм» традиційно взяли участь у Чемпіонаті Павлограді. Змагання у форматі «складність» проходили в останні дні грудня 2019 року на базі ФСК ім. Шкуренка. За підсумками змагань, третє місце зайняв маленький тернівчанин Вадим Мозоля (група 2010 р.н. та молодше). А друге місце у змаганнях Станіслав Зібарев (група 2005 р.н. та старше).

А 21 грудня тернівські спортсмени взяли участь у Чемпіонаті області зі скелелазіння (складність), які відбулись в м. Дніпро на базі Скелецентру «La Scala». В змаганнях взяли участь понад 200 учасників з 13 населених пунктів України (міст Дніпро, Тернівки, Павлограду, Києву, Нікополю, Жовтих Вод, Маріуполю, Харкову, Краматорську, Кривого Рогу, Сєвєродонецьку і Луганської області).

«Діти долали маршрути різного ступеню важкості, набували нового досвіду для майбутніх тренувань. Учасників було надзвичайно багато, всі хотіли в обмежений час (а це 2 години) набрати найбільшу кількість балів», — каже Юлія Стаднік.

За підсумками змагань тернівчанин Євген Кіцела виборов третє місце на відкритому чемпіонаті області зі скелелазіння (болдерінгу).

Також серед успішних вихованців гуртку та призерів змагань зі скелелазання: Станіслав Зібарєв (3 місце на змаганнях у Жовтих Водах), Данило Мозоля, Микита Харківський, Ярослав Ломоносов та Дар’я Митрофанова (1 та 2 місця на зональних змаганнях з туризму у Павлограді). Також тернівська команда юних туристів – є постійним переможцем обласного конкурсу походів серед учнівської молоді. За сезон команда відвідує мінімум 5-6 зональних та обласних змагань, з яких постійно привозить нагороди.

«Мої вихованці мають поки що лише базовий рівень. Але для них зайняти призові місця на обласних змаганнях, хоч і треті — це вже велике досягнення. Ми ними пишаємося. Тим більше, що у цьому виді спорту зараз дуже велика конкуренція», — додає тренерка.

Окрім змагань діти разом з тренером ходять у походи в ліси, та навіть гори. Зокрема у ліс в Богданівці та гори у Карпатах. Так, поход у Карпати був другої категорії складності. Діти пройшли пішки більше 170 кілометрів.

До речі, більшість туристичного спорядження Юлія закупила за власні кошти. Частину спорядження було придбано за рахунок місцевого бюджету. Але для того, щоб лазити по скелях в реальній природі потрібно дороговартісне професійне обладнання, каже Юлія Стаднік.

Молода тренерка з туризму та скелелазіння зауважує, що «цей спорт не для всіх, бо він потребує великої сили волі та духу». Бо до гуртку приходять діти з різним рівнем фізичної підготовки, як і новачки, та і практично професійні спортсмени. Цей вид спорту, за словами тренерки, загартовує людину не тільки фізично (розвиває усі групи м’язів), а й морально та духовно, виховує стійкий до життєвих випробовувань характер, командний дух.

«Людина повинна бути готова в житті до будь-яких умов. Адже, як кажуть у відомому фільмі, «у природи немає поганої погоди». І коли ми йдемо в похід з дітьми, ми готуємося до того, що може бути усе. У нас немає такого, що «я не можу або не хочу». Є слово «потрібно»! Таким чином у моїх вихованців закаляються і тіло, і характер! І це головне! Дуже для них важлива й підтримка оточуючих, батьків, взаємодопомога. Іноді ми навіть практикуємо походи та заняття з орієнтування на місцевості сумісно із батьками», — резюмує Юлія Стаднік.

Відділ освіти

Тернівської міської ради

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *