Паліативна допомога в Тернівці: аптеки не хочуть брати ліцензію

Наприкінці жовтня склалась незрозуміла ситуація з приводу відпуску лікарського засобу морфін в ампулах за рецептом, через внесені зміни до нормативної бази МОЗ. Наказом від 11.10.2019 року №2072 обмежена оптово відпускна ціна на цей лікарський препарат. Одна ампула морфіну коштує 6 гривень 72 копійки — це гранична оптово-відпускна ціна препарату.

Тернівської міською лікарнею укладено договір з Дніпропетровським обласним КП «Фармація» про надання послуг та відшкодування фактичних витрат.

«Пацієнти з нашим рецептом звертаються в аптеку, їм видають ліки. Лікарня відшкодовує затрати пацієнту. Ми оплачуємо набагато більшу суму, ніж МОЗ визначили гранично-відпускною. МОЗ затвердив ціну для тендерних закупівель, але фармацевти встановлюють свої ціни. Аптеки, які мають ліцензію на реалізацію наркотичних препаратів, роблять націнку в 100%. Оплачуємо ж ми цей лікарський засіб з бюджетних коштів. Ми не маємо права платити більше, ніж установлено законом. Ми не відмовляємося платити за препарат. Наразі чекаємо офіційного роз’яснення, чому склалася така ситуація.

Поки що ми знайшли інший вихід із цієї ситуації. Пацієнтам, яким призначено морфін в ампулах ми будемо виписувати інші препарати. Наприклад, морфін в таблетках, а також інші ампульні препарати, поки не отримаємо офіційних роз’яснень», — розповіла Світлана Пічугова, головний лікар «Центру первинної медико—санітарної допомоги м. Тернівка».

Вже протягом багатьох років в Тернівці немає жодної аптеки, яка б офіційно оформила ліцензію для роботи з опіоїдними анальгетиками. Така ліцензія є тільки у Дніпропетровського обласного КП «Фармація». У всьому Західному-Донбасі аптека, яка має ліцензію на продаж наркотичних речовин одна. Знаходиться вона в місті Павлоград, де пацієнти з рецептом можуть отримати морфін в ампулах.

З 2017 року лікарям Тернівки дозволено виписувати рецепти на лікарські препарати, що містять наркотичні та психотропні речовини. З лютого цього року впровадили програму відшкодування коштів.

Приватні ж аптеки не хочуть брати ліцензію на продаж наркотичних засобів, бо вважають, що це не вигідно. Вони бояться перевірок з боку Держлікслужби, а також вірять в міфи про перевірку закладів Нацполіціею. Але, ось уже четвертий рік Нацполіціі заборонено проводити подібні перевірки. Наразі ж закон передбачає певну товщину стін, дверей для зберігання цих лікарських засобів.

Як повідомляють в прес-службі МОЗ, в Україні почали виробляти таблетовані морфіни (морфіну сульфат — таблетки по 0,005 і 0,01 г): «Знеболюючі засоби за рецептом можна буде придбати в будь-якій аптеці, яка має (знову ж) відповідну ліцензію Держслужби з контролю над наркотиками».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *