ГЕПАТИТ C – НЕ ВИРОК: В УКРАЇНІ З’ЯВИЛИСЯ БЕЗКОШТОВНІ ЛІКИ ПРОТИ НЕДУГИ

 

Сім тисяч пацієнтів отримають безоплатне інноваційне лікування та зможуть одужати.
Існує кілька видів гепатиту. Гепатити А та Е ще називають «хворобою брудних рук» або «жовтухою». Основні симптоми – нудота, втрата апетиту, поява жовтуватого кольору білків очей та шкіри. Якщо вчасно розпочати лікування, хвороба не дасть ускладнень. Аби запобігти інфекції, слід дотримуватися правил гігієни, мити руки, овочі та фрукти, не вживати воду із сумнівних джерел.
Найтяжчі форми гепатиту — віруси В та С. Без лікування вони можуть призвести до цирозу або раку печінки. Самостійно розпізнати хворобу дуже важко – вона протікає без симптомів. У рідких випадках пацієнти скаржаться на слабкість та біль у суглобах. Проте такі ознаки характерні й для багатьох інших захворювань. Через це гепатит називають «лагідним вбивцею» печінки. Виявити його можна за допомогою спеціального аналізу.
Вірус гепатиту В та С передається через кров – при переливанні, від матері до дитини, при використанні нестерильних медичних та гігієнічних інструментів. У «групі ризику» — ті, хто вживає наркотики та має незахищені статеві контакти.
Відтепер українці, які знають про свій діагноз та звернулися до лікаря, можуть безоплатно отримати курс терапії. Це стало можливим завдяки роботі Міністерства охорони здоров’я України в закупівлях, повідомляє в. о. голови МОЗ Уляна Супрун.

«Раніше держава не забезпечувала пацієнтів із цим діагнозом необхідними ліками — закупівлі просто не відбувалися в необхідній кількості. А лікування було дороговартісним — один курс лікування коштував 10-15 тисяч доларів. Загнаним у глухий кут батькам доводилося продавати житло, аби оплатити лікування своїм дітям. Пацієнти були змушені брати кредити або ж відмовлятися від лікування та помирати від хвороби, яку можна вилікувати», – зазначає Супрун.

Вона повідомила, що найбільша партія препаратів проти гепатиту C вирушила в регіони. Це означає, що ще 7 тисяч пацієнтів отримають безоплатне інноваційне лікування та зможуть одужати.

«Інноваційність цього лікування полягає в тому, що пацієнт із гепатитом С просто приймає пігулки протягом трьох місяців. Ефективність курсу доведена та сягає понад 90%. А ймовірність появи побічних ефектів значно менша, аніж під час лікування препаратами попереднього покоління», – зауважила пані міністр.

Вона наголосила, що Даклатасвір та Софосбувір/Велпатасвір діють відразу на всі генотипи вірусу гепатиту С. Завдяки такому комбінованому підходу, організм краще та оперативніше реагує на терапію. Це дає змогу зробити лікування ефективнішим, але водночас і коротшим.
У медзакладах будуть доступні безоплатно такі ліки: препарати ТМ «Майгеп» (Софосбувір) та ТМ «Майдекла» (Даклатасвір) для комплексного курсу лікування гепатиту С для понад 1200 пацієнтів; препарат ТМ «Ледвір» (Софосбувір/Ледіпасвір), завдяки яким зможуть вилікуватись майже 2 тисячі хворих; понад 12 тисяч упаковок лікарського засобу ТМ «Майхеп ALL» (Софосбувір/Велпатасвір) для лікування понад 4 тисяч пацієнтів.
Закуплені препарати відповідають рекомендаціям ВООЗ та Європейської асоціації з вивчення хвороб печінки щодо лікування гепатиту C.
Якщо у медичному закладі кажуть, що ліки проти гепатиту відсутні, потрібно звернутися до головного лікаря. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент або управління охорони здоров’я у вашій області: http://moz.gov.ua/regionalni upravlinnja. Там, за потреби, можуть оперативно перерозподілити ліки між медзакладами.
Тернівська центральна міська лікарня

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *