У Павлограді відкрили соціальний гуртожиток для 42 переселенців

 

Тепер 42 переселенці зі сходу України (Донецької та Луганської обл.) тепер мешкатимуть в 19 квартирах у відремонтованому соціальному гуртожитку по вул. Ливарній, 18.

У середу, 26 червня, в Павлограді урочисто відкрився перший житловий об’єкт для внутрішньо переміщених осіб у Дніпропетровській області. Для створення соціального житла було проведено капітальний ремонт двоповерхової будівлі. В минулому це був гуртожиток барачного типу заводу «Ливмаш», побудований ще у 1972 році, з централізованим водопостачанням, але без каналізації. Майже 20 років ця будівля не використовувалася, тому була в занедбаному стані.

IMG_20190626_143707

А за ініціативи Україньского фонду соціальних інвестицій в рамках проекту допомоги внутрішньо переміщеним особам «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури» за кошти Уряду Німеччини (через банк KfW Розвитку) в новому соціальному гуртожитку створені усі умови для проживання переселенців – об лаштовані 19 квартир (14- однокімнатних, 4 – двокімнатних та 1 — трикімнатна) з електроопаленням, енергозберігаючими вікнами та окремими сумісними санвузлами (з душовою кабінкою та туалетом). Загальний обсяг фінансування об’єкту склав 15,1 млн грн.

IMG_20190626_143714

З 2016 по 2018 рік тут були проведені такі будівельні та ремонтні роботи: влаштування зовнішніх та внутрішніх сантехнічних мереж – тепло-, електро-, водопостачання, каналізації, вентиляції та електроосвітлення; внутрішні опоряджувальні роботи укосів, стель та стін; заміна дерев’яних віконних блоків на металопластикові;заміна зовнішніх дверей на утеплені металеві; облаштування покрівлі; утеплення горища та фасаду, зовнішніх укосів.

IMG_20190626_143618

В день відкриття гуртожитку 42 переселенцям, серед яких є інваліди війни, учасники бойових дій в АТО (ООС), багатодітні родини, урочисто вручили лише ордери від квартир. Отримати ключі та заселитися в квартири вони зможуть тільки протягом місяця, коли будуть остаточно оформлені всі необхідні документи та підписані договори.

Відбирала претендентів на заселення, які надали документи та заявки, спеціальна комісія.

IMG_20190626_134733 (1)

«В Павлограді на сьогодні зареєстровано більше 3000 вимушених переселенців. З них 190 стоїть в черзі на житло. І цей гуртожиток – лише мала частка для вирішення проблем переселенців. Ми довго чекали цього свята. Хочу подякувати Уряду Німечинни, Фонду соціальних інвестицій. Рішення про те, хто буде мешкати у цьому будинку, приймати було дуже важко. Однак ми його ухвалили по закону. Тому прошу всіх, хто буде тут проживати на договірних умовах, берегти своє житло і те, що є», — звернувся до присутніх міський голова.

До присутніх звернувся і Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку (офіс Дніпро) Вольфганг Мьоссінґер, який був присутній на відкритті:

«Я дуже радий бути присутнім на відкритті соціального гуртожитку в Павлограді. Український і німецький уряди разом створили необхідне житло для вимушених переселенців. Тільки в Дніпропетровській області створено 16 об’єктів для переселенців, включаючи школи, дитячі садки, інтернати. З них 5 житлових об’єктів. Так у Павлограді було побудоване модульне містечко в 2014 році за участю Німеччини, і воно досі є затребуваним. Ми хочемо допомогти всім, хто постраждав від російської агресії, і в першу чергу, переселенцям. Тільки незалежна економічно і політично єдина і сильна Україна може сприяти стабілізації обстановки в Європі. Ми допомагаємо і у власних інтересах. Але водночас і хочемо спонукати українську владу краще допомагати своїм співвітчизникам. Довіра людей до влади — це основа для побудови демократичного суспільства. Ми раді вам допомогти. Але це ваша країна і рішення приймаєте тільки ви!».

Також на урочистостях був присутній і директор Східного регіонального представництва Українського фонду соціальних інвестицій Сергій Кадигроб, який теж подякував Уряду Німечинни за допомогу у будівництві житла. Він також додав, що плани на Павлоград у майбутньому великі, зокрема будівництво та ремонт дитячих садків та сімейних амбулаторій.

Загалом у Дніпропетровській області для проживання ВПО облаштовані 97 квартир і 13 кімнат в гуртожитку (близько 270 місць для поселення) в 5 житлових об’єктах в населених пунктах: Павлоград, Кам’янське, Верхньодніпровськ, Вільногірськ та с. Чумаки. Обсяг інвестицій в житлові об’єкти становить близько 63 млн грн. Також відремонтовано 4 школи, 1 дошкільний навчальний заклад у вищеназваних населених пунктах.

Каріна Сова

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *