Обережно, шахраї! Схема з перевипуском SIM-карт

 

Шахраї навчилися використовувати можливості Інтернету для своєї вигоди. Вони намагаються отримати доступ до сім-карти мобільного оператора, до якої прив’язаний вхід в особистий кабінет держателя банківської картки.  Як вберегти себе?

Зверніть увагу!

Схеми шахраїв виглядають «безневинно». Ні «жертва», ні банк, ні мобільний оператор не здогадуються про аферу. Зловмисники обманом перевипускають SIM-карту користувача у його мобільного оператора та отримують доступ до всієї інформації на мобільному телефоні — до смс з кодами підтвердження від банку, до Інтернет-банкінгу та всіх грошових коштів «жертви».

Як відбувається шахрайство?

Шахраї телефонують або розсилають смс з кодом підтвердження платіжних операцій на телефон людини, яку хочуть пограбувати. Далі дзвонять її мобільному оператору з проханням заблокувати нібито загублену SIM-карту і віддалено відновити її. Для цього потрібно назвати оператору останні або часті вхідні/вихідні дзвінки, суму балансу чи останнє поповнення. Аферист їх називає, номер відновлюють, і він отримує доступ до всіх СМС з секретними кодами для входу в Інтернет-банкінг. Через пару хвилин з рахунку списують всі гроші.

Ще одним способом заволодіти вашими грошима є дзвінок шахраїв вам від імені «мобільного оператора», нібито для поліпшення якості зв’язку або надання нової послуги.

Паралельно з дзвінком шахраї заходять на сторінку особистого кабінету «жертви» на сайті оператора мобільного зв’язку і висилають їй нібито код підтвердження для активації «нової послуги». Але насправді це код відновлення паролю до особистого кабінету на сайті оператора, отримавши який аферист побачить всю історію дзвінків і необхідні СМС від банку. Далі, відновивши SIM-карту і зайшовши в Інтернет-банкінг, шахрай також легко зможе заволодіти коштами людини.

Як себе захистити?

  1. Заведіть окрему SIM-карту, яка буде використовуватися ТІЛЬКИ як фінансовий номер (буде підв`язана до вашого банківського рахунку).
  2. Якщо не хочете заводити окремий фінансовий номер, ВЖЕ ЗАРАЗ зверніться до мобільного оператора з паспортом для підсилення безпеки і відключіть можливість віддаленого перевипуску існуючої SIM-карти!
  3. Встановіть денні ліміти у Інтернет-банкінгу, закрийте проведення Інтернет-операцій.
  4. Не розповсюджуйте свої персональні дані: CVV-код на звороті картки, секретні коди з SMS, паролі.
  5. Не поширюйте в Інтернеті свій мобільний телефон, до якого прив’язаний банківський рахунок
  6. Збережіть номер служби підтримки вашого банку у телефоні, щоб в екстреній ситуації швидко звернутися за допомогою.

«Як тільки ваш номер телефону перестав працювати, негайно зверніться в банк для повідомлення, що ви втратили контроль над SIM-картою. Банк заблокує всі ваші активні картки і Інтернет-банкінг. Зателефонуйте мобільному оператору для з’ясування ситуації з втратою контролю над SIM-картою та уточнення подальших дій», — радить Тарас Базір, начальник Управління фінансово-економічної безпеки банку ПУМБ.

Як захистити себе від шахраїв

— Заведіть окрему фінансову SIM-карту

— Зверніться до мобільного оператора з паспортом для посилення безпеки, відключіть можливість віддаленого перевипуску SIM-карти

— Встановіть денні ліміти у вашому Інтернет-банкінгу, закрийте проведення Інтернет-операцій

— Не розповсюджуйте свої персональні дані: CVV-код на звороті картки, секреті коди з SMS, паролі

— Не поширюйте в Інтернеті мобільний телефон, до якого прив’язаний банківський рахунок

— Збережіть номер служби підтримки вашого банку у телефоні

Як тільки ваш номер телефону перестав працювати

— Зверніться в банк і заблокуйте всі ваші активні картки і Інтернет-банкінг.

— Зателефонуйте мобільному оператору для з’ясування ситуації з втратою контролю над SIM-картою та уточнення подальших дій

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *