Обережно, шахраї! Схема з перевипуском SIM-карт
Шахраї навчилися використовувати можливості Інтернету для своєї вигоди. Вони намагаються отримати доступ до сім-карти мобільного оператора, до якої прив’язаний вхід в особистий кабінет держателя банківської картки. Як вберегти себе?
Зверніть увагу!
Схеми шахраїв виглядають «безневинно». Ні «жертва», ні банк, ні мобільний оператор не здогадуються про аферу. Зловмисники обманом перевипускають SIM-карту користувача у його мобільного оператора та отримують доступ до всієї інформації на мобільному телефоні — до смс з кодами підтвердження від банку, до Інтернет-банкінгу та всіх грошових коштів «жертви».
Як відбувається шахрайство?
Шахраї телефонують або розсилають смс з кодом підтвердження платіжних операцій на телефон людини, яку хочуть пограбувати. Далі дзвонять її мобільному оператору з проханням заблокувати нібито загублену SIM-карту і віддалено відновити її. Для цього потрібно назвати оператору останні або часті вхідні/вихідні дзвінки, суму балансу чи останнє поповнення. Аферист їх називає, номер відновлюють, і він отримує доступ до всіх СМС з секретними кодами для входу в Інтернет-банкінг. Через пару хвилин з рахунку списують всі гроші.
Ще одним способом заволодіти вашими грошима є дзвінок шахраїв вам від імені «мобільного оператора», нібито для поліпшення якості зв’язку або надання нової послуги.
Паралельно з дзвінком шахраї заходять на сторінку особистого кабінету «жертви» на сайті оператора мобільного зв’язку і висилають їй нібито код підтвердження для активації «нової послуги». Але насправді це код відновлення паролю до особистого кабінету на сайті оператора, отримавши який аферист побачить всю історію дзвінків і необхідні СМС від банку. Далі, відновивши SIM-карту і зайшовши в Інтернет-банкінг, шахрай також легко зможе заволодіти коштами людини.
Як себе захистити?
- Заведіть окрему SIM-карту, яка буде використовуватися ТІЛЬКИ як фінансовий номер (буде підв`язана до вашого банківського рахунку).
- Якщо не хочете заводити окремий фінансовий номер, ВЖЕ ЗАРАЗ зверніться до мобільного оператора з паспортом для підсилення безпеки і відключіть можливість віддаленого перевипуску існуючої SIM-карти!
- Встановіть денні ліміти у Інтернет-банкінгу, закрийте проведення Інтернет-операцій.
- Не розповсюджуйте свої персональні дані: CVV-код на звороті картки, секретні коди з SMS, паролі.
- Не поширюйте в Інтернеті свій мобільний телефон, до якого прив’язаний банківський рахунок
- Збережіть номер служби підтримки вашого банку у телефоні, щоб в екстреній ситуації швидко звернутися за допомогою.
«Як тільки ваш номер телефону перестав працювати, негайно зверніться в банк для повідомлення, що ви втратили контроль над SIM-картою. Банк заблокує всі ваші активні картки і Інтернет-банкінг. Зателефонуйте мобільному оператору для з’ясування ситуації з втратою контролю над SIM-картою та уточнення подальших дій», — радить Тарас Базір, начальник Управління фінансово-економічної безпеки банку ПУМБ.
Як захистити себе від шахраїв
— Заведіть окрему фінансову SIM-карту
— Зверніться до мобільного оператора з паспортом для посилення безпеки, відключіть можливість віддаленого перевипуску SIM-карти
— Встановіть денні ліміти у вашому Інтернет-банкінгу, закрийте проведення Інтернет-операцій
— Не розповсюджуйте свої персональні дані: CVV-код на звороті картки, секреті коди з SMS, паролі
— Не поширюйте в Інтернеті мобільний телефон, до якого прив’язаний банківський рахунок
— Збережіть номер служби підтримки вашого банку у телефоні
Як тільки ваш номер телефону перестав працювати
— Зверніться в банк і заблокуйте всі ваші активні картки і Інтернет-банкінг.
— Зателефонуйте мобільному оператору для з’ясування ситуації з втратою контролю над SIM-картою та уточнення подальших дій