Зарахування періодів провадження  підприємницької діяльності до трудового стажу

 

Згідно Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 р. N637, час роботи осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, заснованою на приватній власності та на виключно їхній праці, за період до 1 травня 1993 року, а також час роботи осіб, які займаються веденням особистого селянського господарства
зараховується до трудового стажу за наявності довідки Пенсійного
фонду України про сплату страхових внесків.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 793 від 3 жовтня 2018 року, п.4 вищевказаного Порядку доповнено новим абзацом, а саме:

“Періоди провадження підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, в тому числі із застосуванням фіксованого податку, з 1 січня 1998 р. по 31 грудня 2003 р. зараховуються до трудового стажу фізичних осіб — підприємців на підставі довідки про реєстрацію особи як суб’єкта підприємницької діяльності, а з 1 січня 2004 р. по 31 грудня 2017 р. за бажанням особи — за умови сплати страхових внесків (єдиного внеску) незалежно від суми сплачених коштів”.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *