Безпечне місто: в Тернівці встановили односекційні світлофори

 

Нововведення покликані підвищити безпеку учасників дорожнього руху

Як часто, проїжджаючи через нерегульоване перехрестя, ми виголошуємо: «Давно пора тут світлофор поставити!» Безумовно, світлофор — не панацея від дорожніх пригод. У містах, навіть при наявності великої кількості світлофорів, трапляються аварії. І причина їх криється в низькій культурі водіння і в бажанні «проскочити». Проте, завдяки цьому нехитрому пристрою, більшість транспортних потоків рухаються організовано.

Так, для забезпечення безпеки тернівчан, у нашому місті в березні поточного року було встановлено 15 односекційних світлофорів, придбаних за рахунок міського бюджету. На перехресті вулиць Лермонтова і Харківської, в районі АТБ і автостанції такі пристрої блимають і попереджають автомобілістів про те, що на дорогу можуть вийти люди. Миготіння односекційного світлофора буде видно за кілька десятків метрів і дозволить водієві знизити швидкість перед пішохідним переходом, особливо в нічний час, і зберегти життя і здоров’я людей.

55698679_270550823877281_1928394492897918976_n

За задумом творців, світлодіодна імпульсна індикація дозволить автомобілістам, особливо в сутінковий і нічний час, безпомилково з великої відстані ідентифікувати пішохідний перехід і завчасно забезпечити безпечний режим руху. Харчування світлофорів цієї моделі здійснюється за рахунок сонячних батарей.

«На перетині вулиць Харківська та Вознесенська діти йдуть в школу №1. Там є дорожній знак. Але, тим не менш, були порушення з боку водіїв. І для додаткової безпеки пішоходів встановили односекційний світлофор, який переривчастим жовтим світлом завчасно попереджає водія про те, що там знаходиться пішохідний перехід, — сказав міський голова Віталій Тарелкін. — Біля школи №5 — також небезпечне перехрестя. На перетині вулиць Маяковського і Дніпровської поставили односекційні світлофори з двох сторін і продублювали знаком. Найголовніше — безпека тернівчан!».

На жаль, у нашому місті не всі виконують правила дорожнього руху — як водії, так і пішоходи. Дорогу пішоходи перетинають, де кому хочеться. А це дуже небезпечно. Завдання нашої поліції — забезпечити безпеку дорожнього руху. Але також важливо знати, що пішохід — це теж учасник дорожнього руху і він повинен дотримуватися правил.

За даними відділення поліції, за минулий рік в Тернівці було зареєстровано 4 дорожньо-транспортні пригоди: один загиблий і троє постраждалих. Одне порушення було скоєно з вини пішохода і 3 — з вини мотоциклістів.

Працівниками поліції за 2018 рік було виявлено 116 порушень за ст.130 КУпАП — керування транспортним засобом у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Для порівняння, в сусідніх містах з таким же населенням: Першотравенськ — 42 порушення, Верхньодніпровськ — 84.

«Світлофори, які були встановлені у нашому місті, необхідні для зосередження уваги водіїв та зниження швидкісного режиму біля навчальних закладів міста та на пішохідних переходах, де проїзну частину перетинає значна кількість громадян. Світлофори також будуть сприяти попередженню дорожньо-транспортних пригод, у яких можуть постраждати жителі, зокрема і діти міста Тернівка», — підкреслив начальник Тернівського відділу поліції Дмитро Сердюк.

Додамо, що для більшого комфорту жителів, у планах — розробка проектів для встановлення світлофорів на особливо небезпечних перехрестях. Віталій Тарелкін розповів, що при виборі місця для встановлення світлофорів, керуються зверненнями громадян, аварійністю на різних ділянках дороги та інтенсивністю руху.
Жителі міста вже позитивно оцінили такі нововведення на дорогах.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *