ПЕРЕВІРТЕ СЕБЕ У СПИСКАХ ВИБОРЦІВ ЗАВЧАСНО

 

31 березня 2019 року в Україні відбудуться вибори Президента України.

Багатьом громадянам, які мають право голосу, знайома проблема, з якою їм доводиться стикатися періодично, від виборів до виборів — їхніх прізвищ немає у списках виборців або прізвища вказані невірно. Така ситуація порушує конституційні права громадян, а саме: позбавляє їх можливості віддати свій голос за того чи іншого кандидата. Такі моменти дратують громадян, викликають обурення, забирають час, призводять до конфліктних ситуацій.
Аби уникнути подібних негативних явищ у день виборів, всім виборцям необхідно завчасно перевірити наявність та правильність своїх персональних даних в Державному реєстрі виборців.
А тепер докладніше як це можна зробити.

З 22 березня на кожній виборчій дільниці будуть знаходитись попередні списки виборців, з якими Ви маєте право озайомитися і перевірити правильність внесених до них відомостей. Також, не пізніш як за п’ять днів до дня голосування, кожен виборець отримає іменне запрошення на вибори, в якому Вас повідомлять про включення до попереднього списку виборців на виборчій дільниці, адресу дільничної виборчої комісії, її номер телефону, розпорядок роботи, час та місце голосування. Виборцям, які нездатні самостійно пересуватись, буде повідомлено про можливість проголосувати за місцем перебування.

У разі, якщо Ви не отримали запрошення або в ньому містяться помилки у Ваших персональних даних, то це є підставою звернутись до Вашої дільничної виборчої комісії або безпосередньо до нас — до відділу ведення Державного реєстру виборців Тернівської міської ради та написати заяву про уточнення попереднього списку виборців. До заяви додаються документи, які підтверджують зазначені в ній відомості. Таку заяву можна подати до 25 березня. Заяви, подані пізніше, не розглядатимуться.
Тим виборцям, які нездатні пересуватись самостійно, але в списках у них немає відмітки “НСП”, рішенням дільничної виборчої комісії на підставі їх заяви та довідки медичної установи про стан здоров’я надається можливість проголосувати за місцем перебування. Така заява разом з довідкою повинна бути надіслана поштою або передана іншим способом до дільничної виборчої комісії до 20 години останьої п’ятниці перед днем голосування (до 29 березня).

У тих виборців, які у день виборів з різних причин перебуватимуть далеко від свого місця проживання (відрядження, відпустка та ін.) і не можуть проголосувати на своїй виборчій дільниці, є можливість тимчасово змінити місце свого голосування, не змінюючи виборчої адреси. Для цього необхідно звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців у місці свого тимчасового перебування або за своєю виборчою адресою з відповідною заявою. Цим виборцям буде змінено на час виборів місце їх голосування, а саме виборчу дільницю.

У списках нової дільниці з’являться їхні прізвища із зазначенням номера посвідчення, виданого органом ведення реєстру. Якщо виборець, який тимчасово змінив своє місце голосування вирішить голосувати вдома, йому необхідно повернути видане йому посвідчення в той відділ, який його видав. Але, знову ж таки, все це можливо тільки до 25 березня, оскільки в цей день реєстр виборців починає формування уточнених списків, за якими і буде проводитись голосування.
Щоб не залишитися осторонь від виборів, потрібно зовсім небагато — перевірити себе і своїх близьких у списках виборців. Тим самим Ви внесете свій внесок у гідне проведення виборів. І не забудьте прийти проголосувати. Результат виборів залежить лише від Вас!
Чекаємо Вас у відділі ведення Державного реєстру виборців за адресою: м.Тернівка, вул. Курська, 12 (біля автостанції), на 2-му поверсі: понеділок — четвер з 8.00 до 17.00, пятниця з 8.00 до 15.45. При собі обов’язково мати паспорт громадянина України. Отримати консультацію можна за телефонами: (066) 217 04 98, (095) 355 91 04.
Сомова Наталя, начальник відділу ведення
Державного реєсту виборців Тернівської міської ради

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *