У Тернівці вшанували учасників бойових дій на територіях інших держав

 15 лютого Україна відзначила День вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав та 30-у річницю виведення військ колишнього СРСР з Афганістану. З кожним роком все далі історія відділяє нас від вогняних років афганської війни. Але час непідвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі. Щорічно український народ віддає глибоку шану усім без винятку солдатам і офіцерам, рядовим і генералам, робітникам та службовцям, яким судилося пройти вогняне горнило бойових дій в Республіці Афганістан та інших «гарячих» точках планети.

З нагоди відзначення  в місті Тернівка   Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав  в лютому 2019 року, відповідно завдань і заходів міської Програми соціального захисту населення 79 учасників бойових дій   отримали щорічну  одноразову грошову допомогу    на зальну суму 39500 грн.  Крім цього  Управлінням соціального захисту населення Тернівської міської ради проведена соціальна акція  для   учасників бойових дій на території інших держав. В рамках цієї  акції 8 осіб отримали подарунки на загальну суму 3200 грн.   Заходи  проведені за рахунок коштів міського бюджету.

Управлінням соціального захисту населення проведено соціальну акцію, під час якої ветеранам Афганістану вручено подарунки, 79 ветеранів отримали матеріальну допомогу.

У бібліотеці для дорослих була оформлена виставка видань «Є пам’ять, якій не буде кінця» та  тематична полиця «Афганістан – незагойна рана поколінь» до дня виводу військ з Афганістану. А у міському краєзнавчому музеї 12 лютого проходила зустріч учнів ЗОСШ №5 з ветеранами-учасниками бойових дій в Афганістані, де діти мали змогу ознайомитись з матеріалами експозиції «Опалені війною»  та слухати розповідь вчителя історії Зоріної Марини Володимирівни про події Афганської війни. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять наших земляків  — Ігоря Петрова та Сергія Маркова. Кривошея Олег Володимирович  — ветеран, учасник бойових дій Афганської війни, голова Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів – інтернаціоналістів)   ділився спогадами під час служби в Афганістані, розповідав про своїх товаришів по службі.

9 лютого відбувся XXVII відкритий молодіжний турнір з рукопашного бою, присвячений ветеранам локальних війн «Кубок Сагайдачного».

У закладах освіти проводився семінар для 10-11 класів з історії війни в Республіці Афганістан  за темою: «Афганська війна – як це було?», проходили години спілкування в 5-11 класах за темами: «Локальні конфлікти, причини їх виникнення», «Що таке інтернаціональний обов’язок?», «Події Афганістану на сучасний погляд». Був організований конкурс малюнків «Життя триває» та бібліотечна виставка «Ті спогади, то вічний серця біль».  Основ (1)

15 лютого біля меморіалу загиблим воїнам  відбувся мітинг до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. На заході були присутні міський голова Віталій Тарелкін, заступники міського голови, помічник народного депутата України Мартовицького А.В. – Григорчук О.В., члени громадської організації «Спілка воїнів-інтернаціоналістів м.Тернівка», учасники АТО  та мешканці міста. Загиблих вшанували хвилиною мовчання. Завершився мітинг покладанням  квіти до пам’ятника загиблих тернівчан у період воєнних конфліктів.

Після мітингу в ЦД «Шахтар» відбувся урочистий захід. Міський голова привітав воїнів-афганців та всіх присутніх побажав міцного здоров’я, мирного неба та сімейного благополуччя.

«Сьогодні ми зібралися тут, щоб подякувати живим, та вшанувати пам’ять тих, хто поліг на афганській землі, в інших країнах земної кулі, виконуючи військовий інтернаціональний обов’язок. Через війну в Афганістані пройшли 160 тисяч українців, багато з них втратили здоровя, залишились інвалідами. Не повернулись додому більше 3 тисяч наших співгромадян, в тому числі двоє тернівчан. Схиляємо перед тими, хто віддав своє життя заради миру. Пам’ятаймо всіх хто не повернувся», — зазначив Віталій Тарелкін. Міський голова підкреслив, що воїни-афганці – це приклад мужності і служіння Батьківщині. Ризикуючи власним життям і здоровям, ви виконували свій військовий обовязок. Завжди були і залишаєтесь активними представниками громадського суспільства, які відстоюють свої права і борються за справедливість».

Ветерани Афганістану отримали від міського голови подяки та подарунки. 11 ветеранів Афганістану отримали медалі «Честь. Мужність. Пам’ять». Святковий настрій всім дарували творчі колективи міста.

  Від народного депутата України привітав воїнів-афганців Олександр Григорчук: «Дорогие друзья! В этот памятный день сердечно желаю вам, познавшим войну, мирного неба над всей нашей страной, здоровья, благополучия, счастья, любви ваших близких, достойного уважения всех окружающих, в первую очередь – государства. Низкий поклон вам за мужество, героизм и верность воинской присяге, светлая и вечная память тем, кто погиб в те, уже далекие годы, с честью выполняя свой интернациональный долг».

Організаційно-інформаційний відділ

виконавчого комітету  Тернівської міської ради

 

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *